• Vítejte v SEO panelu - prvním ovládacím panelu pro SEO spravujícím více webů

  Kompletní ovládací panel pro SEO s otevřeným kódem pro správu SEO optimalizace vašich webů. SEO panel je nástroj pro SEO, který zahrnuje nejnovější a špičkové nástroje pro SEO, jež zvyšují a sledují výkon vašeho webu. Je to volný software zveřejněný pod GNU GENERAL PUBLIC LICENSE. Hlavní vlastností SEO panelu je jeho rozšířitelnost prostřednictvím SEO pluginů. Kdokoliv může snadno vyvíjet a instalovat požadované pluginy pro svůj SEO panel.

  Tento volný software byl uvolněn v lednu 2010. Během této krátké doby tisíce správců webu používají ten to softwarový nástroj k optimalizaci jejich webů. Používejte SEO panel také a užijte si všeho co souvisí se SEO optimalizací pod jedinou platformou.

Hlavní vlastnosti aplikace SEO Panel
 • Automatický nástroj pro zapisování do adresářů

  Automatický nástroj pro zapisování do adresářů nám umožňuje zapsat naše stránky do hlavních bezplatných i placených internetových adresářů. Můžeme také zjišťovat průběh každého zapsaní prostřednictvím periodických kontrol s použitím skriptu kontroly stavu zápisů. Manažer adresářů nám pomůže zjistit, zda je adresář aktivní či nikoliv.

 • Kontrola pozice klíčových slov

  Kontrola pozice klíčových slov zjistí pozice klíčových slov vaší webové stránky v internetových vyhledávačích a uloží je do systému. V reportech pozic klíčových slov můžeme vidět denní pozice klíčových slov v různých vyhledávačích prostřednictvím pěkných grafů a detailních reportů.

 • Site Auditor

  Site Auditor will audit all SEO factors of each pages of a site and will give a detailed report about each page. This will help us to create XML,HTML,TEXT sitemap files of our website for submit to search engines.

 • Google and Alexa Rank Checker

  Google and alexa rank checker will find google pagerank and alexa rank of our websites and stores it in the system. In rank reports section, we can see the daily google and alexa rank of each website by detailed reports.

 • Backlinks Checker

  Backlinks checker will find number of backlinks of our websites in different search engines(google,yahoo,msn etc) and stores it in the system.
  In backlink reports section, we can see the daily backlinks count of each website by detailed reports.

 • Search Engine Saturation Checker

  Search Engine Saturation checker will find number of indexed pages of our websites in different search engines(google,yahoo,msn etc) and stores it in the system. In search engine saturation checker reports section, we can see the daily indexed page count of each website by detailed reports.

 • Seo Panel Plugins

  The major feature of seo control panel is its extentability. Add seo plugins to your seo panel to extend the features according to your requirement. Seo panel plugins are provided by both seo panel and third party sites. You can also easily develop seo plugins for your seo panel. You can submit your seo plugin to seo panel and we will publish it in our website after our review process.

 • Meta Tag Generator

  Meta tag generator is a seo panel plugin for creating custom meta tags for our site. It will help us to give more information about our website to search engine bots while they crawl our website.

Seo Panel Online Resources